Jak się przygotować do sesji fotograficznej?

Jak się przygotować do sesji portretowej

Jesteś osobą która chce mieć piękne zdjęcia portretowe w stylu fineart i wybiera się na sesję zdjęciową? Przeczytaj ten króciutki  poradnik, pomoże Ci w bezstresowym przygotowaniu się do sesji portretowej.

Zawsze jest pożądane, abyś przyjechała na sesję wypoczęta i uśmiechnięta, w dobranym odpowiednio makijażu, w wygodnym ubraniu, w ładnej fryzurze (bardzo ładnie wyglądają choćby lekko kręcone loki na głowie czy końcówkach włosów).

Możliwy jest udział w Twojej sesji fotograficznej profesjonalnej wizażystki oraz pomoc przy przygotowaniu stylizacji – oczywiście za odrębną opłatą. Sesja portretowa trwa około jednej, dwóch godzin, odbywa się w ustalonym wcześniej miejscu i terminie.

Nigdy nie przychodź na sesję z bólem głowy, bólem zęba czy w momencie kiedy nie czujesz się komfortowo.

Musisz być wypoczęta, w dobrym nastroju, nie przejmuj się sprawami które na Ciebie czekają po sesji. Jeśli będziesz zestresowana, będzie to widać na zdjęciach. Z takich zdjęć ani Ty, ani ja nie będziemy zadowoleni.

Zazwyczaj sesja portretowa trwa około jednej, dwóch godzin, więc przez ten czas nic nie powinno odciągać Twojej uwagi od zdjęć.

Makijaż to jedna z najważniejszych rzeczy! Jeśli naprawdę dobrze go nie wykonasz, będzie to widoczne na zdjęciu.

Aby wyglądać ładnie na zdjęciach powinnaś mieć matowy makijaż, niedobrze będzie wyglądało zdjęcie na którym światła lamp błyskowych będą odbijały się nie tylko w Twoich oczach, ale i na czole, nosie czy ramionach.

Spójrz na zdjęcie obok, tak powinien wyglądać poprawny makijaż, nic na twarzy modelki się nie świeci, nie odbija się światło lampy studyjnej. Generalnie, dobra wizażystka powinna sama wiedzieć jak Cię umalować do zdjęć, najczęściej maluje się modelkę “mocniej” niż normalnie, ponieważ na zdjęciach będzie to widoczne trochę słabiej.

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy na zdjęciach wyglądały pięknie, musisz pomyśleć wcześniej o fryzjerce.

Jeśli przyjdziesz na zdjęcia w takiej fryzurze jak na zdjęciu po lewej, to nie będą wyglądały na zdjęciach tak jak te po prawej. To się nie może udać!
Dokładnie to samo dotyczy Twoich paznokci, makijażu, ust itd…

Aby Twoje zdjęcia budziły podziw, pomyśl o odpowiedniej stylizacji.

Nie uzyskamy pięknego zdjęcia, jeśli przyjdziesz na sesję z kreacją taką, jak ma modelka na zdjęciu po lewej. Ubierz się do zdjęcia tak jak modelka po prawej.
Zabierz ze sobą jak najwięcej odzieży, będziemy mogli dobrać coś dla Ciebie. Zawsze jest lepiej mieć do wyboru 5 sukienek, niż jedną.

Podobne wpisy

Natalia sesja portretowa

Agnieszka Nowakowska – aktorka wielu twarzy

Filmy które warto obejrzeć