Jak się przygotować do sesji ciążowej, brzuszkowej?

Jak się przygotować do sesji ciążowej, brzuszkowej?

Jak się przygotować do sesji ciążowej, brzuszkowej?


Jesteś osobą która zamierza “zrobić sobie” pamiątkową sesję brzuszkową czy ciążową? Przeczytaj ten króciutki  poradnik, pomoże Ci w bezstresowym przygotowaniu się do takiej sesji ciążowej, brzuszkowej.

Zawsze jest pożądane, abyś przyjechała na sesję wypoczęta i uśmiechnięta, w delikatnym makijażu, w wygodnym ubraniu, w ładnej fryzurze (bardzo ładnie wyglądają choćby lekko kręcone loki na głowie czy końcówkach włosów).

Możliwy jest udział w Twojej sesji fotograficznej profesjonalnej wizażystki oraz pomoc przy przygotowaniu stylizacji – oczywiście za odrębną opłatą. Sesja zdjęciowa trwa około jednej, dwóch godzin, odbywa się w ustalonym wcześniej miejscu i terminie.

Zrób sobie pamiątkę z tego wyjątkowego czasu

Jeśli nigdy nie pozowałaś do zdjęć, to nie problem. Przecież większość ludzi tego nie robiła, a mają przepiękne zdjęcia.
Dlaczego warto stanąć przed obiektywem w błogosławionym stanie? Sesja nie zajmuje dużo czasu, a jej efekt będzie wyjątkową pamiątką na całe życie dla Ciebie, Twojego partnera i dziecka.
Poniżej przedstawiam Ci krótkie porady, które znacznie pomogą w osiągnięciu celu, jakim są wspaniałe zdjęcia.

  • To Twoje kolejne dziecko?Warto rozważyć zaproszenie do sesji tatę i starsze rodzeństwo. Jest to wspaniały sposób na pokazanie, że cała rodzina oczekuje na przybycie nowego członka rodziny.
  • Ubierz to, co lubisz! Pamiętaj, że ubranie powinno być wygodne! Nie zakładaj czegoś tylko dlatego, że jest ładne, ale niezbyt wygodne. Dobrym rozwiązaniem są letnie, luźne sukienki, dają bardzo ładne efekty. Jeśli nie lubisz sukienek, jeansy i koszulka też będą odpowiednie! Warto wybrać spokojne kolory oraz ubrania bez napisów i nadruków.
  • Zdjęcia z partnerem czy rodzinką?W przypadku takich zdjęć, bardzo fajnym efektem może być to, że ubierzecie się w takie same kolory lub założycie taką samą część garderoby np. koszule.
  • Makijaż?Zadbaj o matowe wykończenie makijażu, postaraj się wyglądać lepiej niż zwykle. Makijaż powinien być trochę mocniejszy niż zwykle, aparat zawsze go trochę osłabia. Pomaluj się tak, jak lubisz, jeśli masz z tym kłopoty, zapytaj koleżanek lub poczytaj. Kości policzkowe i łuk kupidyna nad ustami podkreśl rozświetlaczem, reszta twarzy niech pozostanie matowa.
  • Dodatkow gadżety.Na sesji możesz wykorzystać przeróżne gadżety, choćby takie jak: zdjęcie USG ciąży, pozytywny test ciążowy, pierwsze buciki, smoczek, ubranko, klocki z imieniem dziecka, wstążeczkę na brzuszku ciążowym, butelkę z mlekiem, wianek na głowę dla Ciebie itp.
  • Paznokcie.Na sesji możesz ciążowej najważniejszym elementem jesteś Ty, większość zdjęć będzie całej Twojej sylwetki, ale będą również zbliżenia, a poobgryzane czy niedomalowane paznokcie (odpryskujący lakier) będą fatalnie wyglądały.
  • Pozowanie do ujęć.Najlepiej, jeśli przejrzysz kilka profesjonalnych ciążowych sesji zdjęciowych w internecie i zobaczysz, jakie pozy najbardziej Ci się spodobają. Możesz zapisać sobie w telefonie kilka ulubionych pozycji, aby na sesji je odtworzyć.
  • Ważne drobiazgi.Jeśli na sesji zdjęciowej będziesz miała odkryte ramiona, nie zakładaj tego dnia bielizny na ramiączkach, odcisną się na ramionach i będzie to widoczne na zdjęciach. Jeśli wystąpisz w kreacji, która odsłania nogi, zrezygnuj z noszenia skarpetek, pozostawią ślady w miejscach gumki czy ściągacza. Zabierz ze sobą kosmetyki niezbędne do poprawienia makijażu, szczotkę do włosów, spinki lub wsuwki.
  • BieliznaJeśli na sesji będziesz się przebierać, to przygotuj trzy podstawowe zestawy bielizny: biały, czarny oraz cielisty. Bielizna musi pasować do wybranej stylizacji. Niezbyt ciekawie wygląda n.p. zielona bielizna prześwitująca przez białą, zwiewną sukienkę.

Obejrzyj kilka filmów o sesjach ciążowych w plenerze.

Komentarze są wyłączone.