Ostatnie nowości

Przeczytaj najnowsze wiadomości.

Gala AMBER LOOK PROJECT 2018 - KOLEKCJA STREET REVOLUTION "Rewolucyjna" kolekcja Patryka Wojciechowskiego

"Rewolucyjna" kolekcja Patryka Wojciechowskiego

Premiera najnowszej kolekcji Patryka Wojciechowskiego "Revolution" marki PHI Concept odbyła się w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku!

Pokaz miał niespotykaną dotąd formę performatywną, dzięki czemu Goście Galerii mieli okazję przyjrzeć się całej kolekcji zaprezentowanej na modelach i modelkach z bliska. Projektant zdecydował się na rewolucyjne podejście przede wszystkim do formy wydarzenia, które znacząco różniło się od tego, co zwykli jesteśmy nazywać pokazem mody.

O oprawę muzyczną i pokazową wydarzenia zadbali Michał Sołtan, Bartosz Zarucki, Golden Gate String Quartet i Proto Band. Podczas pokazu można było podziwiać twórczość Dominika Lejmana oraz wybrane prace studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pięknego i świadomego performansu tanecznego doświadczyliśmy dzięki Connecting Arts Theatre.

Galeria Start zaprezentowała meble studentów z pracowni prof. Haliny Kościukiewicz i mgr. inż Filipa Ludki. Designerskie fotele, krzesła i wieszaki były idealną dekoracją wydarzenia.

Widzowie mogli również podejrzeć, jak wygląda praca fotografa z modelkami podczas tworzenia sesji zdjęciowej prezentującej kolekcję Patryka. Nadmiar bodźców i wydarzeń spowodował, że widzom przywykłym do tradycyjnych pokazów mody, trudno było skupić się na kolekcji ubrań, a przewijające się przez galerię tłumy nie ułatwiały tego zadania, jednak wszyscy odwiedzający Galerię byli z udziału w tym wydarzeniu bardzo zadowoleni.

 

Może też przeczytasz ten tekst