Start Oferta ślubna

Oferta ślubna

W mojej ofercie znajduje się nie tylko typowa fotografia ślubna, ale także sesje plenerowe, sesje narzeczeńskie, sesje rodzinne, wszelkiego rodzaju sesje komercyjne i reportaże. Wykonuję również sesje indywidualne.

Fotografie są nośnikiem ulotnych chwil z dnia ślubu. Ludzkie wspomnienia po pewnym czasie zacierają się, zmieniają. Za kilka lat będziemy przypominać sobie emocje i zdarzenia, które panowały w tym pięknym, lecz krótkim dniu. Fotografując, chcę opowiedzieć Wam Waszą historię pełną miłości i wzruszenia oraz zatrzymać ją na papierze na zawsze, tak by za wiele lat stały się opowieścią dla Waszej rodziny. Jestem obserwatorem,  staram się być wszędzie, aby móc później pokazać Wam wszystkie piękne momenty widziane z perspektywy Waszej jak również Gości.

Fotografia ślubna

  • Znajdujesz moją stronę internetową
  • Dzwonisz lub piszesz do mnie
  • Spotykamy się na wstępną rozmowę
  • Podpisujemy umowę
  • Tydzień przed ślubem dzwonię i uzgadniamy szczegóły
  • Przyjeżdżam w dzień wesela
  • Fotografuję do końca oczepin
  • Spotykamy się na sesji plenerowej
  • Odbieracie zdjęcia!

Aktualne ceny sesji ślubnych i reportaży z dnia ślubu zależą od wielu czynników.

15 godzin to standardowa długość fotografowania w dniu ślubu. Zazwyczaj w tym czasie można uchwycić Wasz ślub z każdej możliwej perspektywy. Zawsze jednak może zdarzyć się coś co wykracza poza ustalenia zawarte w umowie. Jeśli tak będzie, na 100% dojdziemy do porozumienia.

Czy cena fotografii ślubnych i sesji zawiera dojazd?

Koszt dojazdu jest doliczany tylko dla wesel, na które mamy odległość poniżej 30 kilometrów. Zazwyczaj dojeżdżam do Was kolejką SKM (lub autobusem), lecz jeśli wesele odbywa się na obrzeżach miasta lub poza miastem, oczekuję pomocy z Waszej strony w dotarciu do najbliższego przystanku kolejowego lub autobusowego.

Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu?

Nie mogę określić dokładnej liczby fotografii, które po obróbce trafią do Waszego albumu ślubnego. W wersji papierowej standardowo będzie to 50 zdjęć 15×23 cm i fotoksiążka.

W dniu ślubu powstaje mnóstwo zdjęć, dlatego te, których nie wybierzemy do albumu, otrzymacie na okolicznościowym pendrivie. Fotografie w dużej rozdzielczości, zapisane na pendrivie dostaniecie po ukończeniu pracy nad obróbką.

W przypadku pojedynczej sesji ślubnej lub narzeczeńskiej ilość fotografii w formie galerii online i na nośniku to najczęściej około 100 zdjęć.

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować datę?

Najlepiej jak najwcześniej, choć nie szybciej niż 2 lata przed ślubem. Z datami sprawy mają się różnie. Czasem zdarza się, że są dostępne na dwa miesiące przed ślubem a czasem są już zajęte na 1,5 roku przed.

Jeśli mam jednocześnie dwa zapytania na tę samą datę, wówczas informuję o tym zainteresowanych. Kto pierwszy potwierdzi chęć rezerwacji daty, ten wygrywa.

Jak wygląda Twoja praca w dniu ślubu?

Obojętnie czy mówimy o ślubie cywilnym czy kościelnym moja praca przedstawia się bardzo podobnie. Zaczynam od fotografowania detali, potem robię zdjęcia z przygotowań itd. Jestem z Wami podczas ceremonii ślubnej oraz na weselu do rzutu muszką, welonem aż końca oczepin.

O której godzinie zaczynamy reportaż ślubny?

W tym przypadku nie ma reguły. Zazwyczaj jest to jedna godzina przed założeniem sukni ślubnej przez pannę młodą. W tym czasie fotografuję detale takie jak zaproszenia ślubne, obrączki, bukiet, suknia ślubna, spinki do mankietów pana młodego etc. Potem uwieczniam na zdjęciach końcówkę makijażu i ubieranie sukni ślubnej czy wiązanie krawata / zakładanie muchy.

Czy dojeżdżasz do … ?

Najczęściej odwiedzam takie miasta jak: Gdynia, Gdańsk, Sopot (+ okolice Trójmiasta), byłem też w Ełku czy Jantarze. Wszystko zależy od naszych ustaleń, jestem w tych sprawach elastyczny.

Czym różni się sesja w dniu ślubu od sesji w innym dniu?

Sesja w innym dniu jest o wiele dłuższa. W dniu ślubu na zdjęcia w plenerze poświęcamy około pół godziny, nie chciałbym Was porywać na dłużej bo goście weselni mogliby się na Was pogniewać.

Ile czasu trwa sesja fotograficzna?

Czas trwania sesji może być różny. Wszystko zależy od tego jaką sesję zdjęciową macie na myśli. Jeśli jest to sesja ślubna w innym dniu, to trwa ona około 3,5 godziny. Pracuję wtedy spokojniej niż w dniu wesela. Czas trwania sesji zdjęciowej może wydłużyć się maksymalnie do 8 godzin jeśli fotografujemy w lokalizacji, w której przemieszczanie się zajmuje więcej czasu lub jest niesamowicie urokliwa.

Jeśli chcecie przekonać się jak wyglądają takie sesje, to warto umówić się najpierw na sesję narzeczeńską. Taka sesja trwa zwykle około godziny lub dwóch.

Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Waszym zadaniem jest wybrać zdjęcia, które powinny znaleźć się w albumie.

W jaki sposób wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

Polecam wszystkim sesję narzeczeńską. Jest to świetna okazja nie tylko dla osób, które chciałyby oswoić się z aparatem, ale przede wszystkim dla tych, którzy chcieliby uatrakcyjnić swoje wesele. W jaki sposób? Najbardziej popularnym pomysłem wykorzystania zdjęć z sesji zaręczynowej jest album dla rodziców, który możecie wręczyć swoim rodzicom podczas wesela.

Jest to najfajniejsza forma podziękowania dla Mamy i Taty, nie tylko za ich pomoc w organizacji wesela, ale przede wszystkim za te wszystkie lata, które Wasi rodzice poświęcili na wychowanie takich fajnych osób jak Wy. Na sesję narzeczeńską polecam album ok. 30 stron. Sesja zaręczynowa jest zazwyczaj krótsza od sesji ślubnej,  30 stron w zupełności wystarczy by zaprojektować ciekawie wyglądający album, który ogląda się z przyjemnością.

Co to takiego sesja narzeczeńska i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jeśli nie mieliście jeszcze żadnego doświadczenia przed obiektywem, czujecie się niepewnie lub uważacie, że pozowanie przed obiektywem jest równie stresujące jak wizyta u dentysty to sesja narzeczeńska jest idealnym momentem by się sprawdzić.

Zdecydowaliśmy się na wybór ciebie jako naszego fotografa, co dalej?

Po podjęciu przez Was tej decyzji podpisujemy umowę i pobieram zadatek w wysokości min. 30 % umówionej kwoty.

Druga rata naszego rozliczenia jest pobierana w momencie oddania Wam wszystkich materiałów. Wszelkie dane dotyczące płatności takie jak numer konta i szczegółowe kwoty są podane w umowie. Po każdej płatności gotówkowej dostajecie pisemne potwierdzenie na umowie.

Na tydzień przed ślubem kontaktuję się z Wami aby dowiedzieć się jak wygląda zaplanowany przez Was harmonogram dnia ślubu.

Jak wygląda podpisanie umowy na zdjęcia ślubne i sesje?

Jeśli spotykamy się na rozmowie informacyjnej i w jej trakcie podejmiecie decyzję o podpisaniu umowy, to robimy to wszystko na miejscu. Jeśli nie macie ze sobą gotówki, to w umowie są zamieszczone dane do przelewu, a umowa nabiera ważności po wpływie należności na konto. Jeśli jesteście nieobecni lub mieszkacie gdzieś dalej, to po podjęciu przez Was decyzji proszę o podanie danych potrzebnych do skonstruowania umowy, którą następnie wysyłam do Was pocztą e-mail. Jeden egzemplarz umowy zostaje u Was, drugi odsyłacie na mój adres. Po podpisaniu dokumentów proszę o wpłatę zadatku wysokości 30 % ceny. Druga rata ma określony w umowie termin.

Czy przed podpisaniem umowy musimy zdecydować się na konkretne ilości zdjęć?

Wiem ile decyzji musicie podjąć przed ślubem i nie chcę by wybór rodzaju i ilości albumów był absolutną koniecznością jeśli nie macie akurat do tego głowy.

Wiele razy zdarzyło nam się, że po ślubie powiększaliśmy ilość zdjęć (na przykład dla rodziców czy dziadków). Dlatego zostawiamy Wam wolną rękę. Decyzję o tym możecie podjąć zarówno przed jak i po ślubie.

Jest już po naszym ślubie/sesji narzeczeńskiej, co dalej?

Całość materiału zazwyczaj jest gotowa w cztery do pięciu tygodni od daty Waszego ślubu / sesji narzeczeńskiej (z sesji narzeczeńskiej zazwyczaj dwa – trzy tygodnie, wyselekcjonowane zdjęcia po obróbce). Widzicie je wówczas w postaci albumu / galerii online. Oczywiście jeśli zamówicie albumy drukowane (tzw. fotoksiążki), czas oczekiwania może się nieco wydłużyć, jest to zależne od drukarni. Korzystam z usług sprawdzonej drukarni która mieści się w Krakowie, jakość ich usług jest na najwyższym poziomie, warto na nie poczekać.

Ile czasu podczas wesela powinniśmy zarezerwować na zdjęcia z rodziną?

Zdjęcia formalne, (z tatą, mamą, babcią, dziadkiem, świadkami etc.), zajmują w dniu ślubu z reguły od 10 do maksymalnie 40 minut. Wszystko zależy od ilości osób, z którymi chcecie mieć takie pamiątkowe ujęcia. Koniecznie powiedzcie o tym gdy ustalamy rozkład dnia, wówczas wspólnie możemy znaleźć najlepszy czas na wykonanie takich fotografii.

Jak wygląda prezentacja multimedialna z muzyką?

Prezentacja jest zapisana jako plik z rozszerzeniem .AVI i w dwóch różnych wielkościach pliku. Wersję mniejszą możecie np. wysłać komuś mailem, a większa nadaje się np. do publikacji w serwisie Youtube czy Vimeo.

Chcielibyśmy zachować prywatność naszych zdjęć – czy jest to możliwe?

Staram się pokazywać jak najwięcej reportaży ślubnych i sesji fotograficznych na mojej stronie internetowej. Jest to kanał promocji i co tu dużo pisać – dzięki temu trafiliście do mnie. Jeśli jednak chcielibyście zachować anonimowość, to wspomnijcie o tym podczas naszego spotkania. W umowie jest zawarty punkt mówiący o prawie do publikacji, jeśli nie wyrazicie sprzeciwu to domyślnie wyrażacie zgodę na publikację materiałów. Jeśli jednak tego sobie nie życzycie, to usuwamy ten punkt z umowy – w tym wypadku ani zdjęcia, ani film z prezentacja nie znajdą się w internecie.

Jak długo przechowujesz nasze zdjęcia ślubne w archiwum?

Fotografie z Waszego wesela lub sesji (w formie .RAW – oryginalne pliki, prosto z aparatu) są przechowywane przez minimum rok po oddaniu zdjęć na nośniku pamięci w Wasze ręce.

Zachęcam Was do archiwizacji plików, które otrzymujecie na zewnętrznych dyskach pamięci, płytach DVD itp. Najlepiej będzie jeśli skopiujecie je w kilku wersjach.

Czy możesz polecić nam firmy ślubne godne zaufania?

Jeśli będziecie szukać informacji o firmach w konkretnych miastach, pytajcie a na pewno coś podpowiem. Postaram się również podpowiadać Wam, kiedy tylko będziecie tego potrzebowali.

Słowniczek pojęć

Albumy fotograficzne

Współpracuję z doskonałą drukarnia cyfrową, która dla Was może wykonać przepiękne albumy ze zdjęciami i to już od 1 sztuki.

Pokaz zdjęć z podkładem muzycznym

Taki plik można wysłać mailem lub zamieścić w Youtube, Facebooku itp. Również można obejrzeć na ekranie telewizora, tabletu, smartfona czy komputera.

Pamiątkowe widokówki

Wydruki w formacie 10x15cm z możliwością dodania napisów (imiona Pary Młodej, data, podziękowanie), które w formie pocztówki z wesela można podarować gościom jako forma podziękowania za przybycie na wesele. Pocztówki takie mogą być świetnym dodatkiem do ciasta lub innych drobiazgów, które Para Młoda wręcza wychodzącym z wesela gościom.

Wasza strona internetowa

Spersonalizowana strona internetowa dla Gości weselnych, gdzie znajdą się informację od Pary Młodej dla Gości (noclegi, dojazd, krótka historia związku, atrakcje na weselu) oraz galeria zdjęć online – z sesji narzeczeńskiej przed ślubem oraz z fotoreportażu i pleneru po ślubie.

Sesja narzeczeńska

Sesja zdjęciowa zorganizowana przed ślubem. Jest to nie tylko świetna okazja do lepszego poznania się, sprawdzenia się przed obiektywem, ale także możliwość wykonania fotografii, które mogą posłużyć do stworzenia księgi gości, winietek, zaproszeń ślubnych czy foto obrazów lub prezentacji multimedialnej, które mogą być dowodem wdzięczności dla rodziców.