Sesja Plus Size
_

Sielanka by Helena PlusSizebyHRO

_

Niedawno na swoim blogu Helena „plussizebyhro” opublikowała swój post dotyczący sesji zdjęciowej którą miałem przyjemność odbyć z nią i jej obecnym mężem Wojtkiem. Postanowiłem w całości opublikować ten materiał razem ze zdjęciami które zamieściła.

Sesja zdjęciowa była zorganizowana zupełnie spontanicznie i błyskawicznie niemal. Znalazłam ogłoszenie na jednym z grup fb, gdzie Pan poszukiwał modelki do sielankowej sesji. Przez głowę przeszła mi myśl: „A co mi tam! Spróbuję.” I jak już pewnie się domyślacie, napisałam. I w taki o to sposób powstały te ujęcia.

Przyznam, że sesja zdjęciowa była nieco stresująca z dwóch głównych przyczyn. A mianowicie, że nie miałam jeszcze sposobności współpracy z fotografem płci przeciwnej i fakt, że moje doświadczenie jeszcze w tym czasie, nadal jest minimalnych lotów. Tak naprawdę nie wiedziałam co z sobą zrobić i niestety mimo rad Pana Wojciecha, nie wiedziałam jak je zinterpretować. Czy stać prawym czy lewym bokiem. Uśmiechać się czy być poważną.. Wiele pytań i niedomówień było w mojej głowie, co zrobić by wszystko wyszło doskonale?! Przyznam, że efekty trochę mnie zaskoczyły, bo nie spodziewałam się ich. A co Wy moi drodzy o nich sądzicie?

Cała ta sesja zdjęciowa, miejsce gdzie pracowaliśmy jak i stylizacja przywodzą mi na myśl obrazy, które są piękne w ukazywaniu natury. Z obrazów bije spokój oraz cisza. Jasne niebo wskazuje na ładną pogodę. „Sielanka” obrazuje bliskość człowieka z przyrodą, naturą. Stanowi również wzorzec spędzania wolnego czasu na wsi. Wszechobecna na obrazie zieleń przynosi ukojenie zmysłom, rośliny i drzewa budują scenerię Arkadii. Takim odnośnikiem może być między innymi obraz Henryka Siemiradzkiego. Mam nadzieję, że udało nam się to uchwycić.

Co do stylizacji, nie była ona skomplikowana. Osobiście jestem zakochana w takich krojach vintage. I co najśmieszniejsze zapłaciłam za nią dosłownie 5 zł, w sklepie Caritas, który znajduje się w Rumi. Pieniądze, które tam zostaną zarobione idą do potrzebujących. Działa to mniej więcej jak second hand, jednakże dzięki kupnie choć jednego ubrania pomagasz jednej osobie.

Oryginalny wpis znajduje się pod adresem:
http://helena01191995.wixsite.com/plussizebyhro/

Komentarze są wyłączone.